Szukaj w serwisie:

Wiadomości

taxi
W 2013 roku kolejna deregulacja zawodów

Resort sprawiedliwości zapowiedział kontynuację prac nad deregulacją niektórych zawodów. Obecne przepisy ograniczają dostęp do wykonywania 380 zawodów. W marcu ubiegłego roku zaprezentowano pieszą listę obejmującą 50 zawodów. W pierwszej grupie zawodów znaleźli się pośrednicy i zarządcy nieruchomości, komornicy, trenerzy sportowi, przewoźnicy turystyczni i piloci wycieczek, taksówkarze i spawacze w zakładach górniczych.

czytaj całość
W 2013 roku co trzeci absolwent pozostanie bez pracy

Prognozy na 2013 rok nie napawają optymizmem. W przyszłym roku bezrobocie ma wzrosnąć do 14 procent. Jeżeli wzrost wskaźnika będzie wyższy to oznacza, że wśród absolwentów bezrobocie będzie jeszcze wyższe. Co trzeci absolwent w przyszłym roku nie będzie miał pracy.

czytaj całość
2012-12-31 | bezrobocie | absolwenci
Mniejsza liczba urzędników

W połowie przyszłego roku ma się rozpocząć odchudzanie administracji rządowej. Takie zmiany planuje wprowadzić Ministerstwo Administracji Cyfryzacji. Racjonalizacja zatrudnienia polegać będzie na włączeniu inspekcji podległym wojewodom w struktury tych urzędów.

czytaj całość
pracodawca, rozmowa kwalifikacyjna
Negocjacje – niezbędny element w karierze zawodowej

Negocjacje – dwustronny proces komunikowania się, którego celem jest osiągnięcie porozumienia, gdy przynajmniej jedna strona nie zgadza się z daną opinią lub
z danym rozwiązaniem sytuacji.

czytaj całość
1 2 3 4 5 6