Szukaj w serwisie:

Szukałeś już pracy za pośrednictwem agencji rekrutacyjnej? Nie? A wiesz jak to zrobić?

agnecja pośrednictwa pracy

Warto do agencji zgłosić się osobiście, ale nie mniej ważne jest solidne i rzetelne przygotowanie siebie jako kandydata. Wyspecjalizowana firma o wysokiej pozycji na rynku to tylko część sukcesu znacznie istotniejsze jest odpowiednie przygotowanie swojej kandydatury.

Kiedy się zarejestrować

Be względu na zasobność ofert agencji zawsze i w dowolnie wybranym momencie możesz się w jej bazie zarejestrować jako poszukujący pracy. Wachlarz usług agencji jest na tyle szeroki, że możesz wybrać, czy zgłaszasz swoją kandydaturę na stanowisko sam i bezpośrednio, czy tylko umieszczasz w bazie swoje CV, albo opisujesz profil ze wskazaniem aby informowano Cie o napływających ofertach. Pamiętaj jednak aby bezpośrednio podczas dokonywania rejestracji zapoznać się
z regulaminem jednostki, pozwoli to na wstępnym etapie wykluczyć ewentualne niejasne oraz budzące wątpliwości sytuacje. Kolejnym dokumentem, z którym musisz się szczegółowo zapoznać zanim go podpiszesz jest umowa, starannie ją przeczytaj.

Aspekty prawne

Przy wyborze agencji musisz jednak zwrócić uwagę na profil jej działania oraz zalegalizowanie. Powinna posiadać zgodę na prowadzenie pośrednictwa pracy oraz dbałość o ochronę danych osobowych kandydata zgodnie z wymaganiami stawianymi przez Główny Instytut Ochrony Danych Osobowych, przy równoczesnym zachowaniu regulacji prawnych.

Płatności

Należy zwrócić uwagę, że podmioty prowadzące pośrednictwo pracy nie powinny obciążać finansowo swoich klientów bez względu na rodzaj przekazanego wsparcia związanego z poszukiwaniem pracy. Zatem zarówno pomoc w przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych, udostępnianie ofert pracy, a także przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej powinny być bezpłatne.

Rozmowa z konsultantem

Przyjdź przygotowany na wywiad, swój czas musisz wykorzystać bardzo efektywnie. Zadbaj także o prezencję dobre wrażenie tez jest bardzo istotne. Od poziomu jakości Twojej prezentacji zależy potem jak konsultant „zapamięta i zaprezentuje Ciebie” potencjalnemu pracodawcy.

Facebook Twitter Wykop


Dozwolone tagi html w treści: <strong> <em>


(otrzymasz powiadomienie o odpowiedzi, email nie będzie publikowany)