Szukaj w serwisie:

Pilot wycieczek, rezydent, kierowca – zawody w ciągłych rozjazdach

kierowca, w drodze, wyjazdy

Sześć dni pracy po dziewięć godzin, dzień wolny, pięć dni pracy, dwa dni wolne – tak wygląda praca kierowcy w firmie przewozowej. Ich drugim domem jest autokar, a uroczystości rodzinne czy sylwester spędzają na drugim krańcu Europy. Wydaje się, że takie poświęcenie jest odpowiednie wynagrodzenie. Jak podaje Metro, za wstawanie w środku nocy i opiekę nad pasażerami nie zarabia się najlepiej. Jeśli kierowca ma autokar na stanie otrzyma jakieś 500-600 zł netto miesięcznie i dodatkowo 100 zł diety za dzień pracy w kraju i 35 euro za granicą.

Bywają sytuacje, w których kierowca musi zastąpić pilota i zająć się pasażerami. Są to sytuacje bardzo stresujące, szczególnie jeśli chodzi o awarię autobusu. Pomimo przysługujących dni wolnych, często wypada, że wtedy znajduje się gdzieś w Europie – więc nie może spędzić go z rodziną. Nie jest to komfortowa sytuacja dla całej rodziny. Trudno coś zaplanować, a przez ciągłe nieobecności rodzą się konflikty. W rezultacie wiele rodzin się rozpada, bo ciężko żyć z kimś kogo ciągle nie ma.

Podobnie wygląda praca pilota wycieczek. Praca przez 32-34 godziny w jedną stronę, potem dziewięć godzin odpoczynku, w końcu powrót do domu na dzień-dwa przerwy i kolejny wyjazd. Jak wyglądają zarobki? Na dzień 150-250 zł netto w kraju i 250-450 zł za granicą. Za przejazd z wczasowiczami do i z miejsca docelowego trwający przez trzy dni 500 zł. Idealny pilot to osoba znające perfekcyjnie język angielski, która nie ma rodziny, a życie prywatne zepchnie na dalszy plan.

W sezonie rezydenci praktycznie nie mają odpoczynku – obsługa kilku hoteli, w których są zakwaterowani turyści i dbanie o wszystkie szczegóły wyjazdu to codzienne obowiązki. Bywa, że musi zająć się jednocześnie grupą 150-300 osób. Za pełną dyspozycyjność może liczyć na 10 zł netto od osoby, co w sezonie daje około 3,5-4 tys. zł miesięcznie.

EP

Źródło: www.emetro.pl
Facebook Twitter Wykop


Dozwolone tagi html w treści: <strong> <em>


(otrzymasz powiadomienie o odpowiedzi, email nie będzie publikowany)~mioytbll
2014-11-26 23:31:22

pjlfkkftuqsbdb35, http://www.fzqupcltaw.com/ amnxqvhtce

~icjgiqzk
2014-11-27 18:12:59

gdmaxkftuqsbdb35, http://www.dzwfqvoxwr.com/ fievzjmlop

~ymyolymp
2014-12-03 17:14:25

slxyhkftuqsbdb35, fnltikdxic , [url=http://www.airklxuuku.com/]jxnkdhoddh[/url], http://www.mugaecoiat.com/ fnltikdxic

~marion
2015-03-20 14:05:40

Zawód można również zdobyć poprzez kursy bądź szkolenia. Znam stronę, gdzie jest dużo ofert. Strona nazywa się rekrutacyjnarewolucja.pl