Szukaj w serwisie:

Gdzie poszukiwać ofert pracy

2011-06-27 | ofety pracy | cv | przesyłanie cv
Gdzie szukać pracy?

Oferty pracy pojawiają się dzisiaj w co najmniej kilkunastu miejscach. Jako główne źródło powinniśmy potraktować dzisiaj Internet, jednak dla pełnej skuteczności nie zaniedbujmy żadnego z poniższych kanałów:

 • Portale internetowe specjalizujące się w ogłoszeniach o pracę, takie jak: pracuj.pl, gazetapraca.pl, infopraca.pl; jobs.pl; praca.pl; jobpilot.pl; gowork.pl i wiele podobnych. Część z nich, jak pracuj.pl czy gazetapraca.pl są portalami rekrutacyjnymi które aktywnie pozyskują zarówno przedsiębiorców do zamieszczania płatnych ogłoszeń jak i kandydatów do pozostawienia CV w bazie portalu. Drugi rodzaj stron www można bardziej porównać do serwisów ogłoszeniowych - automatycznych robotów, które zbierają ogłoszenia z innych portali i zamieszczają na swoich stronach. Dzięki swojej uniwersalnej zawartości liczą na większą odwiedzalność przez kandydatów co pozwala im zarabiać na przykład na sprzedaży reklam.
  Warto również zwrócić uwagę, że portale rekrutacyjne stwarzają możliwość bezpłatnego pozostawienia swoich danych zawodowych w bazie, z której samodzielnie korzystają pracodawcy. Dzięki temu zyskujemy również dostęp do dodatkowych funkcjonalności portalu, takich jak automatyczne przesyłanie ofert na e-mail czy bezpłatne materiały na temat rynku pracy.
 • Firmy rekrutacyjne. Są to instytucje zajmujące się rekrutacją pracowników dla swoich klientów. Poszukując kandydatów zazwyczaj w pierwszej kolejności zamieszczają ogłoszenie na swoich stronach internetowych. Części znajdujących się tam ofert nie spotkamy na innych portalach związanych z rynkiem pracy. Warto poświęcić kilka godzin na stworzenie listy największych firm rekrutacyjnych w kraju i w naszym województwie.
  Przeglądanie tych stron www powinno być naszym codziennym obowiązkiem. Warto również pamiętać, że firmy rekrutacyjne chętnie powiększają swoją bazę CV dlatego warto wysłać swoje dokumenty z adnotacją w tytule maila „do bazy danych".
 • Gazety drukowane – dodatki praca w dziennikach ogólnopolskich oraz w lokalnych periodykach. Najważniejsze źródło ofert pracy dla osób nie mających możliwości skorzystania z Internetu.
  Dla pozostałych praktycznie źródło nieużyteczne gdyż wszystkie oferty pracy publikowane są dzisiaj w Internecie.
 • Giełdy pracy – wydarzenia organizowane sezonowo przez urzędy pracy, biura karier, stowarzyszenia pracodawców, firmy realizujące projekty unijne, bądź agencje doradztwa personalnego i pośrednictwa pracy.
 • Ogłoszenia lokalne – gazety spółdzielcze, ogłoszenia osiedlowe, tablice w hipermarketach, ogłoszenia pracodawców w witrynach wystawowych. Prawdopodobnie te oferty dotyczą prostych stanowisk dla ludzi z okolicy. Jeżeli jednak takiej pracy szukasz, nie lekceważ tego źródła.
 • Zamieść swoje ogłoszenia w gazetach regionalnych lub na portalach udostępniających zakładkę „szukam pracy".

Ponadto docieraj aktywnie.
Ustal listę pracodawców dla których chciałbyś pracować. Następnie znajdź ich strony internetowe. Coraz częściej firmy publikują oferty pracy w zakładkach „praca" na swoich stronach WWW. Część firm posiada również specjalny formularz dla wszystkich osób zainteresowanych przesłaniem swojego CV.
Regularnie odwiedzaj strony interesujących Cię pracodawców, którzy posiadają zakładkę do publikowania ofert pracy.

Daniel Binda
LGrant Polska

Źródło: opracowanie eksperta
Facebook Twitter Wykop


Dozwolone tagi html w treści: <strong> <em>


(otrzymasz powiadomienie o odpowiedzi, email nie będzie publikowany)~ohggii
2015-03-20 15:27:27

Ja szybko znalazłam pracę dzięki stronie rekrutacyjnarewolucja.pl. Polecam wejść i zobaczyć oferty :)

~adamm
2015-03-27 14:55:30

przedmówca mnie uprzedził, ale również podpisuje się pod tym, rekrutacyjna rewolucja.pl! polecam z ręką na sercu!

~marion
2015-03-31 14:40:40

Ja również polecam stronę rekrutacyjna rewolucja. Po zarejestrowaniu się szybko znalazłam oferty, które mnie interesują. Polecam wejść i zobaczyć :)