Szukaj w serwisie:

Forum - Zmarnowane pieniądze na walkę z bezrobociem?

+ napisz odpowiedź
~JestPraca24.pl
2011-09-02 01:48:21

Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna tylko połowa bezrobotnych po stażu znajduje pracę. Po zbadaniu efektywności instrumentów aktywizujących bezrobotnych przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, okazało się, że liczba ta jest taka sama od lat i nie ulega zmianie mimo zwiększenia wydatków na aktywizację. W 2010 roku przeznaczono na ten cel rekordową kwotę 6,4 mld zł, ale w rezultacie tylko co drugi bezrobotny znalazł pracę – głównie dzięki uczestnictwu w stażach, szkoleniach czy pracach interwencyjnych.

Pełna treść artykułu: Zmarnowane pieniądze na walkę z bezrobociem?

~Ewa
2011-10-17 19:46:39

To prawda odbyłam staż z bezrobocia(o który sama się wystarałam i wychodziłam).Trwał 5- miesięcy, po 8-godzin za 600 zł. Gdy skończył się ten okres, odbyłam rozmowę z dyrektorką(miałam nadzieję na pracę), ale powiedziała że przyjmie następną osobę z bezrobocia(czyli następny darmowy pracownik).Więc pytam jaki jest sens takich stażów? To pięniądze podatników wyrzucone w błoto.Rodzi to znów cwaniactwo i wykorzystywanie ludzi, którzy czują się jak niewolnicy.Dla uzupełnienia -była to praca państwowa (w przedszkolu).Pozdrawiam.

~kasakasa
2011-10-18 11:55:15

Szkolenia to samo, np. tiny.pl / h15xl

~RozmownaBarbara
2011-11-24 11:48:31

Walka z bezrobociem powinna polegać przede wszystkim na realnej aktywizacji zawodowej. Może te pieniądze są po prostu źle wydawane?

Z drugiej strony wydawać by się mogło, że to od samego bezrobotnego najwięcej zależy; od jego zaangażowania i podejmowanych wysiłków. Łatwo narzekać, ciężej działać...

~terin
2015-04-29 14:06:51

ja długo szukałam pracy, aż zarejestrowałam się na portalu rekrutacyjna rewolucja i znalazłam, jestem zadowolona, polecam!

+ napisz odpowiedź