Szukaj w serwisie:

Forum - zakładanie firmy a zewnętrzne wsparcie, jak MPTI

+ napisz odpowiedź
~Rafał Drzewonski
2012-06-29 11:43:06

Mam taką refleksję o na temat zakładania firmy w inkubatorach i przy pomocy start-upów.
jest to świetna wsparcie przedsiębiorczości i pomoc dla młodych, zaczynających przrdsiębiorców i biznesmenów. Przecież tak strasznie dużo firm powstaje i szybko znika, bo nie mogą przetrwać początku, który przecież jest najtrudniejszy. Trzeba korzystać z takiego wsparcia i nowych możliwości (których ja nie miałem przy zakładaniu firmy)
Ciekawą ofertą ma też Małopolski Park Technologii Informacyjnej, która bardzo wspiera młodą przedsiębiorczość. Porady, szkolenia, no i przede wszystkim skupia ludzi zajmujących się IT, co może być bardzo rozwojowe!

~rabbitoffice.pl
2012-10-18 11:22:30

Równie dobrym rozwiązaniem jest wirtualne biuro, w którym można uzyskać pomoc dotyczącą zakładania firmy, księgowości, a także porady prawne.

~agniii
2015-02-09 15:04:20

nie wiem, czy biuro online jest warte uwagi szczerze mówiąc... nie są to kompleksowe usługi księgowe i przez to, że cały proces odbywa się online, nie ma bezpośredniego kontaktu, co jest niezwykle ważne, przede wszystkim na początku, kiedy mamy dużo pytań i spraw związanych z zakładaniem własnej firmy. Lepiej chyba wybrać normalne biuro księgowe ze swojej okolicy, większość z biur ma w swojej ofercie uwzględnione "doradztwo finansowe" dla osób, które dopiero planują założyć własną działalność. Ja akurat ze swojego regionu wybrałem http://www.gardeprofit.pl/, ale jest też dużo innych biur, które na pewno są bardzo dużą pomocą na start.

+ napisz odpowiedź