Szukaj w serwisie:

Forum - urlop wypoczynkowy po długotrwałym zwolnieniu bez badań kontrolnych

+ napisz odpowiedź
~Patryk
2012-09-17 19:34:21

Witam, wykorzystałem okres zasiłkowy w wymiarze 181 dni (aby uniknąć ryzyka przekroczenia okresu zasiłkowego). Pod koniec choroby poprosiłem pracodawcę o zgodę na urlop w wymiarze niecałych dwóch miesięcy.Zgodę otrzymałem.Jednocześnie poprosiłem o skierowanie na badania kontrolne.Pracodawca nie wydal skierowania i poinformował mnie,ze mogę odbyc urlop bez badan i wykonac je po jego zakonczeniu przed przystapieniem do pracy. Pyt.1.Czy taki urlop jest w ogole prawnie skuteczny skoro pozostaje niezdolny do pracy? Pyt.2.Czy podczas takiego urlopu otrzymuje wynagrodzenie czy zasilek chorobowy skoro pozostaje niezdolny do pracy ale zasilek przeciez konczy sie 182 dnia? pyt.3.Czy pracodawca moze zwolnic mnie w czasie lub tuz po urlopie (nie kierujac na badania) z powodu dluższej niz 182 dni niezdolnosci do pracy (ktora na poczatku urlopu nie zostala przerwana,gdyz bylem bez badan)? Pyt.4.Czy jest cos,co moge zrobic,aby zdobyc zdolnosc do pracy skoro pracodawca odmawia wystawienia skierowania na badania kontrolne przed urlopem? Serdecznie dziekuje za odpowiedzi.

+ napisz odpowiedź