Szukaj w serwisie:

Forum - Upadłość z możliwością zawarcia układu a zwolnienie pracowników.

+ napisz odpowiedź
~Zygmunt
2012-10-22 22:59:18

Firma liczyła 120 osób,ale gdy pojawiły się kłopoty finansowe i brak zleceń dla firmy . Spółka złożyła w sądzie wniosek o upadłość z możliwością zawarcia układu 19 06 2012 roku . W tym okresie pracownikom nie wypłacano wynagrodzeń a jak nie było pracy kazali pisać urlopy bezpłatne.Gdy mineły 3 miesiące pracodawca ogłosił postanowienie sądu o upadłości z możliwością zawarcia układu 3pazdziernika 2012 roku . tydzień pózniej tj. 12 10 2012 wręczył wypowiedzenia z pracy pozostałym pracownikom -60 osób tyle nas zostało. Pracownicy .którzy byli zatrudnieni na czas określony dostali 2 -tygodniowe wypowiedzenie bez napisania przyczyny wypowiedzenia.Ale ja i 4 inne osoby z firmy .które mieliśmy o pracę na czas nieokreślony dostaliśmy rozwiązanie umowy o pracę na podstawie art.36 1 KP. Okres wypowiedzenia upłynie w dniu 30.11.2012r.. Przyczyną wypowiedzenia jest ogłoszenie upadłości i likwidacja Pracodawcy. Jaki mamy okres wypowiedzenia i czy należy nam się w tej sytuacji 3-miesięczna odprawa? ja jestem zatrudniony na czas nieokreślony od 19.09.1994r. w tej samej firmie. Pracodawca nie wypłacił pracownikom wynagrodzeń od 3-miesięcy. Zaległe pieniądze ma nam zapłacić gwarantowany fundusz świadczeń pracowniczych. Kiedy dostaniemy pieniądze i co dalej z naszymi dalszymi wynagrodzeniami ,które nam się należą wraz z rozwiązaniem umowy? co mamy dalej robić czy iść do sądu jakie mamy prawa.Proszę bardzo o szybką odpowiedz i z góry bardzo dziękuję.

+ napisz odpowiedź