Szukaj w serwisie:

Forum - obowiązkowe szkolenia?

+ napisz odpowiedź
~Hanna
2012-08-16 09:38:30

Czy pracodawca moze mnie zobowiązać do uczestniczenia w szkoleniach poza normalnymi godzinami pracy nie wliczając ich do godzin pracy? Zaznaczam przy tym, że jest to podnoszenie kwalifikacji na zasadach art. 103[1] do art. 103[6] kodeksu pracy. Czyli, że nie dostanę w zamian urlopu szkoleniowego. Pracodawca straszy nas, że jak nie pojawimy się na szkoleniu to nas zwolni. Wszyscy prawie mamy umowy o pracę na czas określony więc ryzyko utraty pracy jest duże. Pewnie więc każdy, kto otrzymał taką propozycję nie do odrzucenia pojawi się na szkoleniu. Ale staje się to juz bardzo uciążliwe, ponieważ szkolenia odbywają się juz po godzinach pracy i niekiedy w soboty. Sytuacja powtarza się juz nie po raz pierwszy w tym roku. Co mamy zrobić?

~marion
2015-03-31 15:08:56

szkolenia w firmie są ważne i podnoszą kwalifikację pracowników jak i pracodawców, ja bym nie rezygnowała ze szkoleń, sama jeśli mogę to uczestniczę, znajduję kursy na stronie rekrutacyjna rewolucja, polecam

+ napisz odpowiedź