Szukaj w serwisie:

Forum - Kto może wykonywać zadania służby bhp?

+ napisz odpowiedź
~Jadwiga
2012-11-14 14:56:52

Mam średnie wykształcenie ekonomiczne i tytuł technika-ekonomistę.Obecnie jestem bezrobotna.Uczęszczam do szkoły by zdobyć dodatkowe kwalifikacje tytuł technika BHP. Czy inspektorem do spraw bhp może być osoba posiadająca zawód technika bhp,lecz wcześniej nie pracowała w służbach bhp.

~bhp
2012-11-14 20:29:42

Każdy behapowiec kiedyś zaczął pracować. Ważne, by ktoś chciał taką osobę zatrudnić. U mnie była nietypowa sytuacja, gdyż zacząłem pracować mając umowę o pracę ale bez żadnych uprawnień. Na szczęście pracowałem pod okiem doświadczonego behapowca, zrobiłem kurs i zacząłem samodzielnie pracować. Po kilku latach pracy zaproponowano mi dodatkową pracę, później drugą, trzecią.... A po 10 latach pracy dowiedziałem się, że muszę się dokształcić, by dotrwać na tym stanowisku do emerytury. Skończyłem podyplomówkę, na której większość studentów stanowiły osoby nie mające dotychczas kontaktu z bhp. Na pewno było im trudno. Dla absolwentów szkół behapowskich największym problemem jest zdobycie stażu - trzeba bowiem zatrudnić się na umowę o pracę na cały etat bądź na część etatu. Ważne, żeby w angażu była nazwa stanowiska inspektor bhp. Od 1 lipca 2013 r. nie będą mogły być zatrudnione osoby nie posiadające technika bhp bądź ukończonych studiów podyplomowych bhp. Co gorsze technicy bhp nie będą już mogli być specjalistami bhp i wykonywać pracy na umowę zlecenie w firmach do 100 pracowników.

Na pewno brak doświadczenia może utrudnić Ci zdobycia umowy o pracę. Po prostu jest nadmiar behapowców na rynku pracy.

~Jadwiga
2012-11-14 21:59:37

Dziękuję bardzo za pomoc,rozjaśnił mi Pan wiele kwestii, które mnie nurtowały.

~terin
2015-04-29 13:45:36

Polecam skorzystać z kursów/szkoleń z BHP.

Znam ciekawą stronę, gdzie są dostępne szkolenia z całego kraju. :)

rekrutacyjna rewolucja.pl

+ napisz odpowiedź