Szukaj w serwisie:

Forum - ciąża- likwidacja pracodawcy a złe wypowiedzenie

+ napisz odpowiedź
~Karla
2015-06-04 14:53:30

Dzień dobry.Mam problem odnośnie wypowiedzenia jakie dostałam. Jestem w 4 miesiącu ciąży od 1 czerwca jestem na L4. Trzeciego czerwca otrzymałam wypowiedzenie z dnia 30 maja. Firma będzie się likwidować z tym ze na wypowiedzeniu jest źle napisane ponieważ powód to likwidacja punktu sprzedaży.Rozmawiałam z szefem ze nie przyjmuje tego wypowiedzenia. On mi oznajmił ze mogę go sobie nie przyjąć a on i tak się zlikwiduje i firma przestanie istnieć.Nie wiem jakie pismo do niego napisać żeby wszystko było zgodnie z prawem bo tego wypowiedzenia raczej nie chce podpisywać. Proszę mi jeszcze powiedzieć czy 1 września mam iść się zarejestrować do bezrobocia zęby dostać zaświadczenie do zus ze nie ma dla mnie pracy żeby dostać zasiłek. Bo za bardzo nie rozumie tej mojej ochrony jeśli pracodawca zamknie firmę dopiero np.6 września to jak ja będę od 30 maja na wypowiedzeniu to kończy się ono z dniem ostatniego sierpnia co w tedy z tą luką tych 6 dni? czy jak pójdę do ZUS 1 wrzesnia to mnie od razu przyjmą?

+ napisz odpowiedź