Szukaj w serwisie:

CV wizytówka, która zaprowadzi Cię do sukcesu

dane, podpis

CV to dokument, który często bywa przepustką do zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Eksperci z monsterpolska.pl radzą, co zamieścić w swoich dokumentach aplikacyjnych, aby CV nie wylądowało w koszu, natomiast było gwarancją zawodowego sukcesu.

Pisz własnymi słowami

Błędy, jakie często są popełniane w dokumentach aplikacyjnych to pisanie o swoich obowiązkach w identycznym stylu jak w ogłoszeniu. Czasem nawet zdarza się, że kandydaci kopiują pewne sformułowania słowo w słowo. Niewątpliwie nie brzmi to przekonująco, gdyż oczywistym jest, iż nie wynika z danego człowieka. Zdecydowanie lepiej jest używać własnego słownictwa, odpowiedniego do opisania przydatności naszej osoby na danym stanowisku.

Udowodnij swoją wartość

Pytanie, jakie zadają sobie rekruterzy brzmi: Jakim typem pracownika jesteś? Stąd też niewątpliwie istotnym jest uwypuklenie swoich osiągnięć popartych doświadczeniem. Koniecznie napiszmy o takich aspektach jak: pochwały, premia czy choćby poradzenie sobie z problemem wykraczającym poza nasze obowiązki.

Podawaj konkretne dane

Jeśli efekty naszej pracy osiągnęły ponadprzeciętne wyniki, pracodawca z pewnością będzie tym zainteresowany. Piszmy np.: o ile procent udało nam się podnieść poziom sprzedaży. Cyfry z pewnością zostaną w pamięci pracodawcy.

Pisz o rozwiązanych problemach

Warto opisać, jak i z jakimi wyzwaniami radzimy sobie na co dzień. Co robimy, aby sprostać trudnym sytuacjom? Przypomnijmy sobie te sytuacje i przytoczmy na zasadzie podania przykładu w CV.

Zadbaj o formę

Zasługi, osiągnięcia, zadania, obowiązki. Takie informacje z pewnością powinny mieć miejsce w naszych dokumentach – w przejrzystej formie. Naszym zadaniem jest zadbać o ład w dokumencie. To zdecydowanie ułatwi zapoznanie się osobie rekrutującej z naszymi danymi. Warto zastosować punkty, marginesy, jest to równie ważne jak sama treść.

Dostosuj informacje do stanowiska

Dokumenty aplikacyjne muszą być „skoncentrowane” na stanowisko, o jakie się ubiegamy. Gdy nasza dokumentacja jest przemyślana i stworzona pod kątem danej oferty, wówczas lepszy jest odbiór naszej osoby.

Bądź szczery

Dobrze napisane CV obroni nas nawet w sytuacji, gdy pochwalić się możemy jedynie skromnym doświadczeniem. I cenna wskazówka: bądźmy szczerzy, wtedy unikniemy niespodzianek podczas rozmowy z pracodawcą.

(MS)

 

Facebook Twitter Wykop


Dozwolone tagi html w treści: <strong> <em>


(otrzymasz powiadomienie o odpowiedzi, email nie będzie publikowany)