Szukaj w serwisie:

Co chciałbym w życiu robić czyli prawie wszystkie pomysły na pracę

praca, ludzie

Sam tytuł wydaje się być trochę przewrotny, ponieważ choć część z nas faktycznie pomyśli o konkretnym zawodzie, to jednak większość czytelników wyżej stawia... wynagrodzenie niż samą pracę. Wobec tego zapytajmy wprost – co dzisiaj przynosi pieniądze? Oto kilka opcji:

Etat

Oczywiście w pierwszej kolejności przychodzi na myśl praca na tzw. „etacie”. Oczywiście jest to najczęściej wybierana droga zarobkowa. Co najbardziej cenią ludzie zatrudnieni? Względne bezpieczeństwo, jasny pomysł na to co mamy robić, względnie stałe godziny pracy, prawo do płatnego urlopu, zwolnienia chorobowego. Z czego najbardziej niezadowoleni są ludzie zatrudnieni? Trudno o jednoznaczną odpowiedź, ponieważ narzekanie jest powszechne a powodów dziesiątki. Wspominają o wysokości wynagrodzenia, rutynowych zajęciach, ograniczeniu swobody, złej atmosferze, poczuciu wyzyskiwania i świadomości, że ktoś inny żyje z mojej pracy. W efekcie jednak proporcje ludzi niezależnych do osób zatrudnionych wskazują, że większość z nas to pracownicy.

Dodatkowa aktywność

Cześć pracowników dochodzi do wniosku, że są w stanie poświęcić więcej czasu na zdobywanie pieniędzy. Wobec tego, nie rezygnując z etatu, podejmują dodatkową działalność przynoszącą pieniądze. Dzięki temu nie tracą podstawowego bezpieczeństwa jakie daje im zatrudnienie a jednocześnie pozyskują środki. Dlaczego podejmujemy dodatkową pracę? W większości z powodów finansowych, czasem w celu zbudowania w przyszłości swojego biznesu. Jakie są główne minusy dodatkowej pracy? Z pewnością brak wolnego czasu, większe ryzyko przemęczenia, chorób czy wypalenia zawodowego.

Praca na własny rachunek

Standardowo taki styl zdobywania pieniędzy kojarzy się nam z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Faktycznie jest to najpełniejsza forma pracy „na swoim” ale wiąże się również ze stosunkowo wysokimi stałymi zobowiązaniami podatkowymi. Nie chcąc podejmować takich ciężarów możemy również wykonywać nieregularne zlecenia bądź dzieła, które będą obciążone podatkami tylko w momencie pozyskania zlecenia. Dzięki takiej aktywności możemy osiągnąć nieregularne ale wyższe dochody jednak w zamian za to w okresach gdy nie wykonujemy zleceń godzimy się na brak takich dogodności jak ubezpieczenie społeczne czy zdrowotne.

Internet + pomysł

Osoby posiadające jakiś konkretny dar lub talent mają dzisiaj o wiele większe możliwości zaprezentowania się klientowi. To właśnie Internet stał się naszym współczesnym jarmarkiem, stoiskiem na którym leżą obok siebie „mydło i powidło”, do którego przychodzi nieograniczona wręcz ilość klientów. To właśnie dzięki internetowym aukcją lub stronom tematycznym rozwinęły się przeróżne formy nietypowych usług, rękodzieła czy wymiany pracę za pracę – bez obiegu pieniędzy. Wiele osób (opisywanych również w prasie) odniosło na tej płaszczyźnie sukces, co może dowodzić, że jest to dla nas także źródło potencjalnych pieniędzy.

Połowa sukcesu to dobry pomysł – przede wszystkim na siebie a później na swoją pracę. Nie zamykajmy się na różne możliwości pozyskiwania pieniędzy.

Daniel Binda
LGrant Polska

Źródło: Daniel Binda, opracowanie eksperta
Facebook Twitter Wykop


Dozwolone tagi html w treści: <strong> <em>


(otrzymasz powiadomienie o odpowiedzi, email nie będzie publikowany)~robol
2011-07-31 17:44:47

a gdzie praca na czarno? hłe hłe hłe

~maja.czarna
2013-02-26 11:54:31

a jak sie te pomysly maja w rzeczywistosci?? jak dzialaja rekrutacje??

~Klara
2013-06-07 16:33:45

Trudne pytanie. Może warto zrobić test predyspozycji zawodowych. Rozjaśni umysł. Jest dużo firm w necie. Ja kiedyś robiłam ten:http://www.tomastest.eu/psychologiczny-profil-predyspozycji-zawodowych

~marion
2015-03-31 14:46:46

można wstępnie zapoznać się z ofertami pracy jakie są na rynku. Jakich ludzi szukają pracodawcy i jakie umiejętności są potrzebne by po studiach znaleźć pracę.

Znam fajną stronę, gdzie pracodawcy oferują wolne wakaty i stanowiska, które są potrzebne na rynku pracy :)

rekrutacyjnarewolucja.pl